Gmina Tarnów pozyskała kolejne 105 tyś zł w ramach projektu „Zdalna Szkoła Plus” na doposażenie w sprzęt komputerowy szkół i wsparcie uczniów w procesie zdalnego nauczania. To już kolejny zastrzyk finansowy dla naszych jednostek oświatowych, które w miesiącu kwietniu dofinansowane zostały kwotą 80 tyś zł, również na zakup laptopów.

W wyniku postępowania przetargowego firma INFOMECH ze Stalowej Woli, której oferta była najkorzystniejsza cenowo i spełniała wszystkie kryteria, dostarczyła 52 laptopy IdepaPad S145  za kwotę niemal 104 tyś zł brutto. Ponadto z oszczędności przetargowych gmina dokupiła jeszcze jeden poleasingowy laptop który również został przekazany do jednej ze szkół.

Łącznie gmina Tarnów pozyskała na ten cel 185 tysięcy złotych. Dodajmy, że „Zdalna Szkoła Plus” to projekt wsparcia dla samorządów na zakup wyposażenia służącego do zdalnej nauki. Więcej informacji na www.cppc.gov.pl/zdalna-szkola

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Dystrybucję sprzętu na szkoły prowadziło Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów. Komputery do szkół trafiły z końcem czerwca br.